POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Rocznicowa akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

2023-04-26 11:51

Dnia, 19 kwietnia 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jest to program, który ma na celu upamiętnienie ofiar największego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „ Nie bądź obojętny 80. rocznica powstania w getcie warszawskim”

 

Uczniowie naszej szkoły, bardzo aktywnie włączyli się w działania zorganizowane w ramach jubileuszowej rocznicy  akcji. Na zajęciach wykonywali żółte papierowe żonkile, które są symbolem zbiorowej pamięci i są związane z Markiem Edelmanem, ostatnim  przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej. Ponadto społeczność szkolna ubrana w żółte koszulki z żywymi żonkilami, wykonywała zdjęcia przed budynkiem szkoły, w salach, przy tablicach poświęconych pamięci o powstaniu. Przed szkołą zawieszono baner „Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu i Powstanie w Getcie Warszawskim”.

Na lekcjach historii, uczniowie oglądali  film animowany  proponowany na ten dzień przez Muzeum Polin „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Po jego obejrzeniu rozmawiali o sytuacji Żydów, wypełniali karty pracy. Przeprowadzona akcja w naszej szkole była dla uczniów niezwykłym przedsięwzięciem, ponieważ pokazała, że każdy człowiek jest ważny, nie należy być obojętnym.
Uczniowie zrozumieli, że istotna jest pamięć i należy ją kształtować i chronić przez następne lata.

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 501 733 751 zł | Etaty 3678 | Uczniowie 27517 | Placówki 69 | 1128 oddziały w tym 23 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 4 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej