POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Będzie przedszkole przy Burakowskiej

2023-08-28 10:42

Dzielnica podjęła decyzję o budowie przedszkola, które będzie zlokalizowane między ul. Burakowską i Piaskową. Trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę projektu placówki.

 

• Przyszły wykonawca będzie miał rok na dostarczenie wielobranżowej dokumentacji projektowej, 
• Poprowadzi również nadzór autorski w trakcie robót budowlanych,  
• Przedszkole będzie nowoczesnym, piętrowym budynkiem, który pomieści ok. 200 dzieci i 43 osoby personelu, 
• Dzielnica chce przeznaczyć na inwestycję 13,2 mln zł.

 

To już pewne – między ulicami Burakowską i Piaskową powstanie ośmiooddziałowe przedszkole, a dzielnica właśnie rozpoczęła proces wyłaniania wykonawcy wielobranżowej dokumentacji projektowej inwestycji.

 

Jeżeli chcemy przyciągać na Wolę nowych mieszkańców, to musimy zapewnić im jak najlepsze warunki do życia – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Dostęp do placówek edukacyjnych na każdym szczeblu jest kluczowym elementem tej układanki, dlatego bardzo się cieszę, że zaczęliśmy przygotowania do budowy kolejnej – dodaje Strzałkowski.

 
Przyszłe przedszkole ma być nowoczesnym dwukondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej prawie 2300 metrów kwadratowych. W komfortowych warunkach funkcjonować będzie mogło tam 8 oddziałów, w sumie 200 dzieci. Placówka ma być dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a obok niej mają się mieścić place zabaw, parking oraz atrakcyjna zieleń.  

 

Jak to dokładnie ma wyglądać?  

To już zależy od wizji projektanta. Wykonawca od podpisania umowy będzie miał 60 dni na przedstawienie dzielnicy dwóch koncepcji architektonicznych, z których wybierzemy jedną. Później będzie miał czas na opracowanie finalnej wersji projektu. Łącznie zajmie to rok – mówi Krystian Wilk, radny Dzielnicy Wola.

 

Wykonawca będzie miał dużo pracy.

– Wielobranżowa dokumentacja projektowa jest bardzo szczegółowa i obszerna. Musi zawierać m.in. projekt budowlany, pozwolenie na budowę, projekty wykonawcze i techniczne, instrukcję bezpieczeństwa przeciwpożarowego, informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, dokumentację hydrogeologiczną czy specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – wyjaśnia Joanna Tracz-Łaptaszyńska, radna Dzielnicy Wola.

 

Tak przygotowana dokumentacja pozwoli rozpocząć prace budowlane chwilę po tym, jak inwestycja otrzyma pozwolenie na budowę. Sama realizacja wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie ma zająć ok. 2 lat. 

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 435 032 205 zł | Etaty 3683 | Uczniowie 27517 | Placówki 69 | 1128 oddziały w tym 23 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 12 projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej